VPN – wirtualne sieci prywatne

O VPN mówi się wszędzie: w mediach, blogach, sieciach społecznościowych. Co to jest i dlaczego zapewnia prywatność w internecie?

Co to jest VPN i dlaczego wszyscy o tym mówią? Ostatnio pojęcie to pojawia się w każdej rozmowie dotyczącej Internetu. Nie bez powodu. Swego czasu sieć VPN, wśród indywidualnych użytkowników, stanowiła jedynie nowinkę techniczną. Obecnie jest to narzędzie niezbędne każdemu.
Podstawowym zadaniem sieci VPN jest ochrona prywatności użytkownika online, aby nie padł on ofiarą ataku, nie był śledzony ani dyskryminowany ze względu na swoją lokalizację.

Sieci VPN, czyli wirtualne sieci prywatne mają zastosowanie w wielu przypadkach. Przede wszystkim zabezpieczają nasze łącze internetowe.

Najczęściej wykorzystywane są do budowy wydzielonych sieci firmowych, z wykorzystaniem publicznych usług internetowych. Przykładem może być firma która posiada kilka placówek i potrzebuje połączyć komputery w tych lokalizacjach w jedną sieć, do której dostęp będą mieli wyłącznie pracownicy.

Dzięki VPN możesz:

– otrzymać swój statyczny publiczny adres IP

– zmienić geolokalizację

– zabezpieczyć się przed śledzeniem i wykradaniem danych

– zbudować prywatną sieć w internecie.

 

Jeżeli interesuje Cię publiczny adres IP, udostępniamy adresy z sieci: Multimedia, Orange, LubMan

 

Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem, ten przewodnik zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat sieci VPN. Kiedy skończysz jego czytanie, będziesz ekspertem w tej dziedzinie.
Więcej na ten temat można przeczytać na stronie blog.avast.com/pl/co-to-jest-vpn-i-jak-dziala

 

 

 


WE ARE AT WORK

GTL – Technologie Informatyczne is under construction, we are launching soon!.
Thank you for visiting our website.